MATYÁŠOVA VÝZVA

Termín výzvy
3.6. - 13.6.2021
Registrace do
10.6.2021
Počet přihlášených
302

Druhy aktivit

 • Běh
 • Cyklistika
 • Kolečkové brusle
 • Chůze
 • Plavání

Cíle (km)

 • 10
 • 30
 • 50
 • 100
 • 200

Cena

 • 0 - 0 Kč

Charitativní výzva ke Světovému dni jízdního kola

Světový den jízdního kola připadá na čtvrtek 3. června a k tomuto dni jsme se ve spojení s organizací Černí koně rozhodli spustit charitativní výzvu na pomoc Matyášovi. Protože je téma spojené s jízdním kolem, budeme vybírat částku na speciální tricykl pro Matyáše. Z každé registrace poputuje 50 Kč organizaci Černí koně. Navíc přidáme 1 Kč za každý kilometr, který ujedeš na kole během Světového dne jízdního kola, tedy ve čtvrtek 3.6.

A protože naše motto zní Každá aktivita se počítá, zapojit do výzvy se můžeš kombinací několika druhů aktivit. Výzva navíc potrvá 10 dní, budeš mít tak dostatek času na zdolání kilometrů.

Cílová částka na pořízení speciálního tricyklu: 30.008 Kč (aktuálně vybráno: 21.821 Kč)

Příběh Matyáše Čecha

Matyáš Čech se narodil s dětskou mozkovou obrnou, která se projevuje zhoršenou koordinací pohybu a částečným ochrnutím. Speciální tricykl Matyášovi přinese radost z pohybu a zároveň se v jeho případě bude jednat o fyzioterapii. Díky ní se jeho mozek bude učit to, co většina z nás bere za samozřejmost – koordinaci pohybu nohou. Matyáš má tak šanci, že s pomocí svého kola vylepší i svou chůzi.Hýbej se pro Matyáše a pomoz nám pořídit pro něj speciální tricykl.

Odměna

Kovová medaile.V případě splnění cíle bude také označena zvoleným počtem kilometrů.Obrázek medaile je pouze ilustrační, přesná podoba se může lišit.

Medaile budou zasílány po konci challenge v průběhu července.

Další informace

Vzdálenost pochopitelně nemusíš zdolat během jednoho dne. Hlavní motivací je být pravidelně aktivní po celou dobu výzvy. Vyber si vzdálenost, která nejvíce odpovídá tvým představám a fyzické zdatnosti.

Svou aktivitu si zaznamenávej pomocí chytrých hodinek nebo skrz některou sportovní aplikaci ve svém telefonu (Strava, SportsTracker apod.). 

Aktivity je možné nahrávat i zpětně od začátku výzvy (3. června).

Hledáš motivaci nebo chceš naopak sdílet svou aktivitu? Sleduj na Instagramu #virtualnichallenge nebo se přidej do naší uzavřené skupiny na Facebooku

O Černých koních

Černí koně jsou neziskovou organizací, která pomáhá dětem s tělesným handicapem ke svobodnému pohybu. Vyrábí speciální jízdní kola a za pomoci dárců tato kola dětem předává zdarma. Pohyb je pro budoucnost dětí alfa i omega, a to bez ohledu na handicap. Zásluhou pohybu dochází v mozku dítěte k většímu počtu nervových propojení, díky čemuž mozek dokáže snáze překonávat překážky, a to nejen fyzické, ale hlavně ty psychické. Je také prokázána návaznost pohybu dětí na výši IQ v dospělosti. 

Děti s tělesným postižením mají často ztížený pohyb a někdy je pro ně pohyb bez pomoci speciálních pomůcek nemožný. Speciální kola pro ně nejsou jen o radosti z pohybu, ale také zdravotní prevencí. V dospělosti už některé procesy odehrávající se na úrovni nervových spojení nelze dohnat.

medaile

Odměny

 • medaile

Naše komunita

About
About
About
About
About
About
About
About
About
About